Hřiště

O hřišti

Devítijamkové hřiště bylo postaveno v roce 1999. Nachází se v údolní nivě řeky Chrudimky. Je protkáno řadou vodních překážek.  Jeho délka jej řadí mezi náročnější golfová hřiště v ČR. Díky široce pojatým drahám naopak dokáže sem tam nějakou špatně zahranou ránu tolerovat. Profil jednotlivých jamek je spíše rovinatý, hráči při hře neabsolvují žádné velké převýšení. Nejen členové GCCSH oceňují polohu hřiště uprostřed lesů, která napomáhá nerušené relaxaci při golfu uprostřed krásné přírody. Hra na hřišti povolena pouze hráčům minimálně s HCP.

Nová devítka

Od roku 2012 dochází k změně v uspořádání a hraní hřiště. Díky dostavbě nové tříparové  jamky jsme získali možnost změnit a také zkvalitnit naše stávající hřiště. Byla uzavřena dosavadní jamka č.7 a nahrazena touto novou jamkou. Nová devítka má tyto parametry: Muži: 111 m, ženy 103 m. Změna by měla přinést lepší odpaliště, spravedlivější hru (bez nenadálých odskoků do vodní překážky), první dvoupatrový green na hřišti  a navíc krásný rozhled z nového greenu.

Došlo také proto k přečíslování části stávajících jamek. Nová devítka byla již znormována. Nová norma (muži CR 72,3 a SR 123, ženy CR 74,1 a SR 129) je o malý kousek těžší než norma starého hřiště.

 

Tréninkové plochy

Golfový areál ve Svobodných Hamrech nabízí golfistům možnost komplexního golfového tréninku. Vedle mistrovského devítijamkového hřiště můžete využít tréninkové plochy pro nácvik všech golfových disciplín. Je pro vás připraven drivinge range o délce 250m, putting green o velikosti téměř 400m2 a jamka č.10 pro nácvik krátké hry zakončená malým greenem.

Golfový klub Svobodné Hamry pravidlně pořádá dny otevřených dveří pro širokou veřejnost. Každý zájemce si u nás může zdarma a pod dozorem trenérů vyzkoušet první údery do golfové míčku. Den otevřený dveří je pořádán několikrát do roka. Informace o termínech naleznete vždy na tomto webu v dostatečném předstihu.

Vyzkoušejte golf zdarma na Den otevřených dveří

Každoročně je pořádán Den otevřených dveří ve Svobodných Hamrech"Den otevřených dveří", kdy jsou pro veřejnost otevřeny téměř všechny golfové kluby v célé ČR.

Během těchto golfových akcí také nabízíme novým členům zvýhodněné podmínky pro vstup do našeho golfového klubu. Termín konání Dne otevřených dveří naleznete na v kalendáři akcí na našich stránkách.

Golfový klub Svobodné Hamry myslí hlavně na ty nejmenší. Pod vedením školených cvičitelů pořádáme pro náš oddíl mládeže pravidelné tréninky, a to jak v našem areálu tak i v indoorových centrech.

Máte zájem přivést svoji ratolest k této krásné hře? Neváhejte a kontaktujte nás, možná právě vaše dítě může být budoucí Tiger Woods.

Tréninkové centrum mládeže GCCSH se pravidelně účastní Východočeské dětstké golfové ligy, kde minimálně jednu kategorii vždy vyhrajeme. Vynikající dosažené výsledky jsou toho nejlepším důkazem.