Memoriál Václava Čiháka

Datum novinky: 
28.09.2019

Na svátek Václava jsme turnajem vzpomněli na našeho oblíbeného spoluhráče Václava Čiháka. Turnaje se účastnila i jeho dcera Dita a manželka Zdeňka, které nám připravily báječné pohoštění - domácí škvarky neměly chybu!

Na výborně připraveném hřišti jsme si trochu zaimprovizovali a všichni jsme povinně hráli na pětce první ránu před vodu, tak jak bylo Vaškovým zvykem. Umístili jsme tam i Longest drive :-), který vyhrál Jirka Zářecký.

Kategorii na stb body ovládla Dita Šikýřová, která si 38 stb zlepšila hcp na 26,8. Hned v závěsu skončili manželé Dalečtí, kdy druhá Katka taktéž zlepšila hcp na 24,4 a Radovan si třetím místem a 36 stb zlepšil náladu po nepovedeném seniorském mistrovství klubu.

Kategorie na rány byla kořistí Petra Kaplana, těsně druhý se umístil Vít Krejčiřík a stupně vítězů doplnil Míra Kopáček, který zahrál fantastickou první devítku za 37 ran.

Závěrečný rozstřel Vaškovou oblíbenou holí (hybrid) mezi Ditou Šikýřovou a Petrem Kaplanem ovládl Petr, ač hrál z "bílého" odpaliště. Jeho jméno tedy bude navždy vytesáno na pamětní plaketě k memoriálu.

A přidáváme báseň od Zdendy Štěpánka věnovanou Václavovi:

 

Mírně se přikrčiv

připraven k ráně,

cigárko v poklidu

doutná si v trávě.

 

Dlouze se soustředil,

pak velká rána,

zahřmělo, blesklo se,

zas vpravo tráva!

 

Nehledá, neskuhrá,

neleze v křoví,

v kapse má provizi

a tu hned loví!

 

Míček ten povznes se,

teď už jen skáče,

Vašek je zaražen,

jde "do dabláče"!

 

Neřeší, jak osud

rozdal nám karty,

Václav je AKÉLA

vůdcem On party!

 

Fotogalerie zde

Výsledky zde