Hřiště

O hřišti

Devítijamkové golfové hřiště ve Svobodných Hamrech bylo postaveno v roce 1999. Jeho délka jej řadí mezi delší golfová hřiště v ČR. Díky široce pojatým drahám dokáže sem tam nějakou špatně zahranou ránu tolerovat. Hřištěm protéká řeka Chrudimka a vytváří tak mnoho přírodních vodních překážek. Profil jednotlivých jamek je spíše rovinatý. Hráči oceňují polohu hřiště uprostřed lesů, která napomáhá nerušené relaxaci při golfu uprostřed krásné přírody.

Parametry hřiště

Hřiště disponuje délkou 2976 m ze žlutých odpališť a 2634 m z červených odpališť.

Par hřiště je 36, tedy 72 na turnajových 18 jamek. Nachází se zde dvě tříparové jamky, pět čtyřparových a dvě pětiparové jamky. Norma hřiště pro muže je CR 72,3 a SR 123. Normy pro dámy jsou CR 74,1 a SR 129.

Avšak ne vždy tomu tak bylo, jelikož v roce 2012 byla uzavřena jamka č.7 a nahrazena novou tříparovou jamkou s dvoupatrovým greenem. Tato jamka přinesla spravedlivější hru a kvalitnější hřiště, tak jak ho známe dnes.

Tréninkové plochy

Golfový areál ve Svobodných Hamrech nabízí golfistům možnost komplexního golfového tréninku. Vedle mistrovského devítijamkového hřiště můžete využít tréninkové plochy pro nácvik všech golfových disciplín. Je pro vás připraven drivinge range o délce 250m, putting green o velikosti téměř 400m2 a jamka č.10 pro nácvik krátké hry zakončená malým greenem.

Vyzkoušejte si golf zdarma 

Den otevřených dveří ve Svobodných Hamrech

Každoročně pořádáme den otevřených dveří pro širokou veřejnost, kde si můžete vyzkoušet golf zcela zdarma pod vedením zkušených trenérů a golfistů. Nejdříve Vás naučíme odpálit míček, následně krátkou hru a patování. Poté Vás vezmeme na hřiště, kde budete moci zužitkovat nově získané znalosti a dovednosti (Vstup na hřiště pouze pod dohledem trenéra!). Termín konání můžete najít v kalendáři akcí nebo na našem facebooku.

Pravidelné tréninky pro Vaše děti

Každou středu pořádáme pravidelné tréninky pro děti.
Mimo golfu se  soustředíme na komplexní
a všestranný rozvoj dětí. Kromě tréninků
pořádáme i příměstské tábory
a účastníme se dětských turnajů